Najnowszy Komentarz - KOREKTA, CZY POCZĄTEK KOŃCA?

Ostatni tydzień był dla nas najgorszy od początku marca 2014 roku. Wówczas na koniec lutego mieliśmy 45 procent zaangażowania w fundusze akcyjne, a rynek... Czytaj całość

Wspólne decyzje wypracowujemy w trzyosobowym "komitecie inwestycyjnym": doświadczony inwestor giełdowy - Jacek Gaca, makler i inwestor - Włodzimierz Liszewski oraz doradca inwestycyjny – Marek Krawczyk, który z racji swoich uprawnień, innych doświadczeń rynkowych i bardziej analitycznego podejścia jest często dobrym uzupełnieniem wcześniejszego duetu.

Jacek całe swoje życie zawodowe pracuje jako spekulant giełdowy. Znamy się od ponad ćwierć wieku. Pracowałem jako makler, gdy otwierał w moim biurze rachunek maklerski. Marek jest najmłodszy z naszej trójki. Z rynkiem usług finansowych jest związany od 2006 roku. Jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym, a jest to najwyższe uprawnienie, jakie można zdobyć na polskim rynku finansowym.

,,

Kim jesteśmy i jak działamy?
Ludzie z "Betonu"

Ontima - Nasi Klienci

Pierwszymi klientami firmy byliśmy my sami. Od samego początku uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie jednakowy skład portfela, który wykuwał się w czasie naszych wieczornych dyskusji. Ten sam zestaw funduszy i w takich samych proporcjach widniał na naszych własnych rachunkach. Po pojawieniu się pierwszych znajomych, czyli naszych pierwszych klientów, zasada ta była kontynuowana. Klient nabywał za naszym pośrednictwem produkt inwestycyjny, którego sami używaliśmy do naszych własnych inwestycji, otrzymując jednocześnie obowiązkowy serwis, który był niezbędny,aby móc zarabiać.

Każdy z naszych klientów miał na swoim rachunku dokładnie taki sam wynik wyrażony w procentach, niezależnie od wielkości kapitału, jakim dysponował. Ponadto po każdej zmianie pisaliśmy komentarz, wysyłany mailem, do naszych klientów, w którym opisywaliśmy nasze poczynania. Ponieważ wyniki na rachunkach naszych klientów były dobre (takie jak na naszych własnych), pojawiali się kolejni klienci (znajomi naszych znajomych). Rosnąca ilość klientów sprawiła, że dalsze, ręczne wprowadzanie zmian było praktycznie niewykonalne. To był ten moment, kiedy wspólnie z Jackiem i Markiem postanowiliśmy założyć normalnie funkcjonującą firmę, która nie zamyka się na nowych klientów.

Ontima - Z Automatu

Podstawowym założeniem była kontynuacja tego co robiliśmy wcześniej, a podstawowym warunkiem powstania firmy było stworzenie systemu informatycznego, który zautomatyzowałby wprowadzanie zmian. Nasz system wprowadza zmiany na rachunkach klientów, kopiując ruchy, które robimy na własnych rachunkach. Obecnie jako jedyni na polskim rynku dysponujemy takim systemem.

Warunek powstania firmy został zrealizowany Ontima rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku.

"Do przerwy 0:1"

Do każdej transakcji trzeba się jak najlepiej przygotować i zaplanować strategię na każdy “mecz”.
Ostateczny wynik i tak poznamy po końcowym gwizdku, bo w czasie meczu (roku) wszystko może się zdarzyć.