Najnowszy Komentarz - W OKOPACH

Od dłuższego już czasu nie zmienialiśmy składu naszego portfela UFK i nadal posiadamy 100% aktywów w bezpiecznych funduszach pieniężnych UFK. W ostatnim czasie powodów,... Czytaj całość

Jacek Gaca dyrektor ds. inwestycji i produktu
21 Luty 2018
Z BOKU ZAMIESZANIA

W ubiegłym tygodniu nie zmieniliśmy składu naszego portfela i nadal przebywamy na neutralnej  pozycji tj. 100 UFK fundusze pieniężne.

Rynki po dużej przecenie dokonały relatywnie niedużego odbicia ( mWIG40  i sWIG80 ), bądż też znajdują się w okolicach lokalnych dołków ( WIG I WIG20 ). W naszej ocenie sytuacja nie uległa na tyle istotnej zmianie, aby zmienić nasze neutralne nastawienie do aktualnie posiadanej ekspozycji w portfelu. Na obecną chwilę uważamy, że stanie „trochę  z boku„ i obserwowanie rynków pod kątem kierunku przepływu kapitału, jest adekwatnym zachowaniem w odniesieniu do obecnej sytuacji na rynkach kapitałowych.

Oczywiście analizujemy bieżącą sytuację i jeśli zajdą okoliczności do zmiany naszego nastawienia będziemy reagować zmianą składu naszego portfela. Dziś trochę minimalistyczny komentarz, jednak również adekwatny do nijakiej sytuacji na rynkach.

Załączniki:

  • Brak załączników

"Do przerwy 0:1"

Do każdej transakcji trzeba się jak najlepiej przygotować i zaplanować strategię na każdy “mecz”.
Ostateczny wynik i tak poznamy po końcowym gwizdku, bo w czasie meczu (roku) wszystko może się zdarzyć.