Najnowszy Komentarz - CŁA, CŁA, CŁA…

W poprzednim tygodniu zaszły okoliczności, które skłoniły nas do zmiany składu naszego portfela. Sprzedaliśmy UFK oparte o fundusze surowcowe i złoto. Obecnie posiadamy: 25%... Czytaj całość

Jacek Gaca dyrektor ds. inwestycji i produktu
17 Październik 2017
POLSKA JEST OK

W poprzednim tygodniu nie dokonaliśmy zmiany składu naszego portfela i nadal posiadamy na większości platform 50 % UFK akcji polskich, 20 % UFK Templetona oraz 30% UFK pieniężne. Na platformie AXA 50 % UFK akcji polskich i 50 % UFK  surowcowe.

Wybór rynku polskiego okazał się być trafny. Zarówno zachowanie polskiego rynku, jak i  wybranych przez nas funduszy, póki co spełniają nasze oczekiwania. W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się lekkiego schłodzenia nastrojów, ale traktujemy to jako budowanie bazy pod ewentualny kolejny ruch na północ.

Niestety oczekiwane przez nas umocnienie dolara do złotego na razie nie jest kontynuowane, co znalazło swoje odzwierciedlenie w spadku wyceny UFK Templeton. Korekta ta sprowadziła kurs funduszu do wsparcia, którego ewentualne pokonanie potraktujemy jako sygnał do zamknięcia pozycji.

Jeżeli chodzi o fundusz surowcowy na platformie AXA jest pod naszą stałą obserwacją. Na razie nie żałujemy, że pozostawiliśmy go w portfelu.

"Do przerwy 0:1"

Do każdej transakcji trzeba się jak najlepiej przygotować i zaplanować strategię na każdy “mecz”.
Ostateczny wynik i tak poznamy po końcowym gwizdku, bo w czasie meczu (roku) wszystko może się zdarzyć.