Najnowszy Komentarz - TURECKI NIEWYPAŁ

Niestety czasami pisanie komentarza nie jest przyjemne. Dzieje się tak wówczas, kiedy musimy Państwu opowiedzieć o nieudanej transakcji. 20 września złożyliśmy zlecenia zamykające wcześniejsze... Czytaj całość

Komitet Inwestycyjny
12 Sierpień 2019
„PODIUM I TUŻ ZA”

Skład portfela od ostatniego komentarza nie uległ zmianie: UFK reprezentujące złoto: 25%; UFK pieniężne: 75%.

Złoto w ostatnim tygodniu ustanowiło sześcioletnie maksimum, co nie dziwi w otoczeniu wojny handlowej USA-Chiny i nadal nie widzimy powodu do sprzedaży. Natomiast pozostała część portfela zaparkowana w funduszach pieniężnych czeka na odpowiedni moment do zakupu, przecenianych obecnie rynków akcyjnych.

Dzisiaj zamiast wykresów i opisów poszczególnych rynków, zamieszczamy tabelkę z wynikami funduszy, na przykładzie jednego z obsługiwanych przez nas produktów (Generali Omniprofit).

Proszę pamiętać, że nasz wynik jest już pomniejszony o pobierane przez Generali koszty, w przeciwieństwie do prezentowanych wyników funduszy.

Nasz wynik ONTIMAX za jeden miesiąc i trzy miesiące plasuje nas na podium, natomiast za 6 miesięcy i jeden rok jesteśmy na czwartym miejscu.

WYNIKI FUNDUSZY GENERALI 2019 08 09.pdf

"Do przerwy 0:1"

Do każdej transakcji trzeba się jak najlepiej przygotować i zaplanować strategię na każdy “mecz”.
Ostateczny wynik i tak poznamy po końcowym gwizdku, bo w czasie meczu (roku) wszystko może się zdarzyć.

W dniu 1 października 2018 roku weszła w życie ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, która m.in. wdrożyła do polskiego prawodawstwa zapisy unijnej dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD). Dostosowując się do wymogów tej ustawy, spółka Ontima została podzielona na dwie spółki:

1. Wykonującą czynności agencyjne (Ontima)
2. Wykonującą m.in. czynności brokerskie (Ontimax)

Ontima zajmuje się dystrybucją polis ubezpieczeniowych i ich administracją. Ontimax zajmuje się m.in. zarządzaniem funduszami UFK, w ramach polis ubezpieczeniowych.

Z uwagi na powyższą ustawę jesteśmy w trakcie rozdzielania naszych usług i przygotowywania dla Państwa nowej strony internetowej.